Először is nem státusztörvény (ahogy nem rabszolga- és nem pedofil törvény).
Egy kommentelő szépen összeszedte a bal-fake sajtó szerintem hazug vádjait. Na de mi van ha tévedek? Nézzünk hát utána.
A vádak a következők voltak. Természetesen olyan keretezéssel, hogy ezt semmilyen kormánytól nem tűrné el. Tegyük fel, hogy ez így is van... Emberünk jó szándékát nincs alapom megkérdőjelezni, de sajnálatos módon már gyanakvó vagyok. Túl sok jó szándéknak álcázott okoskodásba botlottam az évek során. Ha ez az eset nem olyan lenne annak egyrészt örülök, másrészt elnézést.
"Csakhogy a témánál maradjunk: a státusztörvény szerintem azért megnyomorít, illetve elnyom embereket. A puszta gondolat, hogy egy társadalmi csoportot (akik az állam egyik természetes monopóliumát szolgálják ki) ellenőriheti, lehallgathatja az állam, nem csak a munkahelyi eszközeiket, hanem a saját, személyes készülékeiket is és a nekik nem tetsző dolgok alapján (amiről ugye nem tudjuk, hogy micsoda; egy kép, poszt, SMS, privát üzenet?) pedig akár el is bocsáthatnak pedagógusokat, ami azért eléggé Black Mirror áthallást eredményez.
Pártállástól függetlenül, a pedagógusok megbecsülése az egyik legfontosabb, hisz ők kísérik végig a gyermekkoron a fiatalokat és a piszok nagy benyomást tudnak hatni rájuk (ahogy láttam neked is van három gyermeked, hozzájuk is gratula!). Lehet jönni a 2010 előtti állapotokkal, de arról sem különbözik a véleményem, undorítóan volt kezelve az oktatás már akkor is, de ez nem ok arra, hogy azon a szinten is tartsuk vagy még lejjebb vigyük és másra kenjünk azt, hogy miért is rossz a rendszer, egy tanárokat megbüntető tervezettel pedig nem pótolják a reformokat. Ha más lenne kormányon és hasonló intézkedést próbálnának meg átnyomni a társadalmon, azt se tűrném, hidd el."
Ha beleolvasnál, vagy akár végigolvasnád a törvényt, itt elérhető: A köznevelésben foglalkoztatottak jogállásáról szóló törvény tervezete
Vágjunk bele! Először is fontos tisztázni a legfontosabbat
3. Alapelvek
4. § [A köznevelési foglalkoztatotti jogviszony alapelvei]
A nevelő-oktató munka során
a) – a gyermek mindenek felett álló érdekére figyelemmel – a munkáltató és a köznevelési
foglalkoztatotti jogviszonyban álló jogait és kötelezettségeit az Alaptörvény XI. cikkében foglalt művelődéshez való jog és az Alaptörvény XVI. cikkében foglalt védelemhez és gondoskodáshoz való jog, valamint az Alaptörvény X. cikkében foglalt tanszabadsághoz való jog biztosítása és érvényre juttatása céljára tekintettel gyakorolják,
b) a nevelésben-oktatásban kulcsszerepet játszó köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban álló feladata, hogy a gyermeknek és a tanulónak az Alaptörvény XI. cikke és XVI. cikke szerinti jogának mindenkori tiszteletben tartásával és biztosításával, a köznevelés folyamatos és zavartalan működésének érdekében, az Alaptörvényben meghatározott általános etikai normákkal összhangban, a rábízott gyermekek, tanulók testi, lelki és szellemi fejlődését, jogait és érdekeit mindvégig szem előtt tartva – ismereteiket, tudásukat folyamatosan megújítva és gyarapítva – hivatásukat akként végezzék, hogy az általuk nevelt és oktatott gyermekek, tanulók, a magyar nemzet elkötelezett, értékes tagjaivá válhassanak, és ennek eredményeképpen a köznevelésbe vetett közbizalom is erősödjék.
Ugye ehhez nem kell semmit hozzátenni?
Az 1 vád: Megnyomorít és elnyom. HAMIS
9.§ (2) A köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban álló személyiségi joga akkor korlátozható, ha a korlátozás a 4. § szerinti alapelvek érvényesülésével közvetlenül összefüggő okból feltétlenül szükséges és a cél elérésével arányos. A személyiségi jog korlátozásának módjáról, feltételeiről és várható tartamáról, továbbá szükségességét és arányosságát alátámasztó körülményekről a köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban állót előzetesen írásban tájékoztatni kell.
Tiszta ugye? A 4. § deklarálja mi az elsődleges cél: a gyermekek érdeke mindenek felett! személyiségi jog csak előzetes tájékoztatás mellett szigorúan a gyermekek érdekének védelme miatt történhet.
Az ún.korlátozás a 8. §-ban található. Deklarálja a normális elvárható magatartást , amit egyébként bármely munkahely, szervezet saját szabályzata is elvár. Az egész paragrafus azt részletezi, hogy a 4.§-ba ütközően nem nyilváníthat a dolgozó véleményt!
A 2. vád. A kormány a magánéletet, a saját tulajdonú eszközöket is ellenőrizheti. HAMIS
11. § “csak a nevelő-oktató munka körében ellenőrizhető… A köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban álló magánélete nem ellenőrizhető.”
A helyzet tehát az, hogy a baloldal undorító hazugságokkal hergel arra apellálva, hogy a törvény tervezetét senki nem fogja elolvasni. Elég azt hangoztatni, hogy a kormány gonosz, na meg persze a propaganda. Nem hiába mondom: olvass balról jobbra!